města v črměsta v čr

Česká republika je země ležící ve střední Evropě, kterou stojí za to navštívit na víkend nebo delší dovolenou. Představujeme top 10 města v ČR, které musíte vidět. Každému poskytnou úžasný zážitek a skvělé vzpomínky.

Nejoblíbenější města v ČR

Praha

hlavní město země, mnohými nazývané srdcem Evropy. Je to jedno z nejkrásnějších měst na světě a jeho architektura je nádherná. V Praze byste jako první měli navštívit Pražský hrad, který je svou rozlohou největší na světě. Karlův most je nejlepší navštívit pozdě večer, přes den tam totiž potkáte opravdové davy. Přes den je lepší vyrazit na trochu méně frekventovaná, ale stejně krásná místa, jako je Malá Strana, Valdštejnský palác se zahradou a Židovský hřbitov. Za návštěvu stojí také Zoo Praha.

Karlovy Vary

mezi města v ČR, která stojí za návštěvu, rozhodně patří mimořádně půvabné lázně, nacházející se v údolí mezi kopci. Dnešní podoba je nezměněna od dob těsně před první světovou válkou. Nejlepší způsob, jak přejít město, je procházka, držet hrnek nebo malý džbán a pít vodu přímo z kohoutků přítomných všude. Po absolvování kosmetických procedur se také vyplatí vydat se na stezky umístěné v kopcích nad městem, kam se dostanete sami pěšky nebo vlakem. Odtud pochází nápoj zvaný Becherovka, jehož složení znají jen dva lidé a je kombinací bylinek, cukru a samozřejmě lihoviny. Víkend v Karlových Varech unaví každého, ale prospěje zdraví a velmi pozitivní únavě způsobené mimořádně čistým vzduchem a léčivou pramenitou vodou.

Krumlov

mezi atraktivní města v ČR patří i to, které jakoby zamrzlo v čase. V samotném centru se můžeme ztratit ve spleti půvabných uliček s dlážděnými cestami a krásně zachovalými činžáky s ozdobnými prvky. Právě zde také můžete navštívit jeden z největších palácových a hradních komplexů, který je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. V hradním příkopu jsou medvědi, kteří mohou být velkým překvapením, ale také velmi zajímavou atrakcí pro návštěvníky. Pozoruhodný je také plášťový most s několika úrovněmi a bohatou výzdobou. Výhled z mostu nabízí panoramatický výhled na město s historickým mlýnem v průčelí.

Další města v ČR

Lednicko- Valtický areál

je územím s uměle vytvořenou parkovou krajinou, která byla zapsána na seznam památek UNESCO. Můžete se zde věnovat cyklistice, kolečkovým bruslím, jízdě na koni, plavání na člunech a kočárech. Stojí za to vydat se na procházku po vinařské stezce a prohlédnout si paláce ukryté v houštinách lesa, stejně jako výstup na Pálavské vrchy. Nachází se zde sanatorium, kde si můžete odpočinout a příjemně relaxovat.

Mariánské lázně

letovisko, jehož největší atrakcí je vana. Nejedná se však o obyčejnou vanu, jakou patřila Edwardovi VII., britskému králi. Dodnes ji může využívat každý, kdo chce a nachází se v budově jednoho z hotelů. V Mariánských Lázních můžete vidět mnoho z nejkrásnějších malých staveb umístěných v parku miniatur Boheminium. Město je skvělým zdrojem vody se 40 používanými odběry. Karolinin pramen – pro lidi s nedostatkem hořčíku, Rudolfův pramen – pro onemocnění dýchacích cest. Při pití vody z Křížového pramene je ale třeba být trochu obezřetný, protože vysoká mineralizace má kromě vybroušení chuti i projímavé vlastnosti.

Loket

malebné městečko, ze tří stran obklopené řekou. V ohybu řeky Ohře Loket se nachází hrad, který si oblíbil římský císař a český král Karel IV. Svatební obřady se dodnes konají na zámku, přesně ve svatební síni, umístěné v prvním patře východního křídla. Oslavy probíhají v historických kostýmech, za zvuků staré hudby, přičemž novomanželé dostávají na památku repliky gotických pohárů. Patří mezi nejhezčí města v ČR.

Mikulov

skály, mezi kterými vyrůstají červené dlaždice. Mikulov je město jako z pohádky. Na první pohled bere dech a připomíná příběhy o nebezpečných dracích a udatných rytířích. Tržní náměstí v centru města okouzlí každého návštěvníka svými nevšedními a krásnými dominantami, jako je činžovní dům U Rycerzy nebo barokní kostel. Největším pokladem tohoto místa jsou však vinice, kde se vyrábí vína ceněná po celém světě a jejich tradice sahá více než 1000 let.

Chcete se vypravit do některého města, poradíme vám jak si vybrat dobrý hotel.