dětské trekové boty

Trekové boty pro děti na hory musí být primárně určeny na horské výlety, ale také nepříliš zatěžující domácí rozpočet. Zatímco dospělí mohou trekové boty nosit delší dobu, u dětí je to investice maximálně na rok. A jelikož jsou na trhu opravdu kvalitní funkční boty, vyplatí se je používat. Navíc výběr bot pro pár let je tak obtížný, že mnoho modelů je k dispozici pouze od velikosti 28, někdy i 32. Jak vybrat trekové boty na hory pro děti?

Trekové boty pro děti na hory

Když vyrazíte s dětmi na hory, musíte se připravit na různorodý terén. Podél stezky budou štěrkové cesty, skalnatá stoupání a větve. V teniskách a dokonce i sportovní obuvi nebude cesta příliš pohodlná. Hlavně to však nebude bezpečné! Proto by jste měli zvolit trekové boty pro děti. I nízké nebo levnější trekové boty mají podrážku s dobrou přilnavostí, která je vyzkoušená i v těžším terénu. Dětské boty musí být lehké a pohodlné. Někdy je dost obtížné motivovat batole, aby chodilo několik hodin. Když k tomu přidáme těžké a nepohodlné boty, pak se místo krásných vzpomínek vrátíme s nechutí k dalším toulkám.

Dětské trekové boty musí být nepromokavé. Počasí na horách umí být vrtošivé a ze slunečné aury se může rychle změnit ve vichřici s deštěm. Nejlepší volbou bude horská obuv z kvalitních syntetických materiálů (polyester, polyuretan), dokonale chránící před vlhkostí a zároveň světlem. Syntetická dětská obuv se navíc velmi snadno čistí a některé modely lze snadno prát v pračce.

Čtěte také: Jak obléknout dítě na hory na podzim

Dětské horské boty se silnou podrážkou s nášlapem

Nejdůležitějším prvkem dokonalé trekové obuvi pro děti je pevná podrážka s výrazným nášlapem. Spodní část obuvi musí poskytovat dobrou přilnavost, aby se zabránilo jejímu sklouznutí. Podrážka musí také dobře izolovat dětskou nohu od země – aby nepociťovalo nepohodlí při chůzi po kamenech.

Jakou velikost trekových bot pro děti?

Dětské trekové boty musí být velikostně perfektně padnoucí. I když se vašemu dítěti zvětší nožičky, nekupujte příliš velké boty jako rezervu. Pokud je stélka příliš dlouhá, noha v botě nebude správně stabilizována. V příliš těsné botě se u dítěte rychle rozvine tření.

Ujistěte se, že trekové boty vašeho dítěte dobře podporují kotník. Měly by být také zesíleny na patě a špičkách – to je dodatečná ochrana proti zranění.

Nízké nebo vysoké kozačky pro dítě?

Na trhu najdete dva druhy bot pro děti do hor: trekové boty s nízkým a vysokým svrškem. První typ je ideální pro léto, zatímco druhý – pro podzimní a zimní výlety. Dětské trekové boty lze zavazovat nebo na suchý zip. V případě dětí mohou být pohodlnější botičky na suchý zip – dítěti nebudou při procházce překážet a jejich zouvání a obouvání je velmi rychlé. Pokud si však vaše dítě poradí se zavazováním bot efektivně a rychle, šněrovací boty se také osvědčí jako dobré řešení.

88x31 I.
Similar Posts